Beata kupiła 3 kilogramy jabłek oraz 2 kilogramy gruszek i zapłaciła za nie 13,50 zł. - Zadanie 5: Matematyka wokół nas 3 - strona 160
Matematyka
Wybierz książkę

Beata kupiła 3 kilogramy jabłek oraz 2 kilogramy gruszek i zapłaciła za nie 13,50 zł.

4
 Zadanie

5
 Zadanie

6
 Zadanie
7
 Zadanie
8
 Zadanie
UWAGA! Oglądasz stare wydanie książki. Kliknij tutaj, aby przejść do strony głównej.

x - cena 1 kg jabłek

y - cena 1 kg gruszek

 

3 kg jabłek i 2 kg gruszek - 3x + 2y 

3 kg jabłek i 3kg gruszek - 3x + 3y

 

Mamy zatem układ równań:

Zadanie premium

Pozostała część rozwiązania tego zadania jest widoczna tylko dla użytkowników Premium

Jedynie niewielka część zadań rozwiązanych przez naszych nauczycieli jest dostępna za darmo. Wykup konto Premium, aby uzyskać dostęp do całej zawartości serwisu 🙂
DYSKUSJA
klasa:
Oglądasz książkę z klasy III gimnazjum. Kliknij tutaj, aby przejść do strony głównej.
Informacje
Autorzy: Podobińska Barbara, Przetacznik-Dąbrowa Teresa
Wydawnictwo: WSiP
Rok wydania:
ISBN: 9788302135378
Autor rozwiązania
user profile

Marek

1865

Korepetytor

Wiedza
Zobacz także
Ostatnie 7 dni na Odrabiamy w liczbach...
ROZWIĄZALIŚMY3795ZADAŃ
zadania
wiadomości
ODPOWIEDZIELIŚMY NA6289WIADOMOŚCI
NAPISALIŚCIE536KOMENTARZY
komentarze
... i6904razy podziękowaliście
Autorom