Matematyka

Autorzy:M.Dobrowolska , M.Jucewicz, M.Karpiński, P.Zarzycki

Wydawnictwo:GWO

Rok wydania:2014

Oblicz za pomocą kalkulatora: Ile trzeba zapłacić za 27 dag chałwy 4.5 gwiazdek na podstawie 8 opinii
  1. Szkoła podstawowa
  2. 6 Klasa
  3. Matematyka

Oblicz za pomocą kalkulatora: Ile trzeba zapłacić za 27 dag chałwy

3
 Zadanie
4
 Zadanie
5
 Zadanie
6
 Zadanie
7
 Zadanie
8
 Zadanie

9
 Zadanie

`"a)"`

`27\ "dag" = 0,27\ "kg"` 

`0,27 * 23,50 = 6,345~~6,35\ "zł" `

`0,55 * 21,80 = 11,99\ "zł"` 

`6,35\ "zł" + 11,99\ "zł" = 18,34\ "zł"`  

 

`"b)"`

`15\ "dag" = 0,15\ "kg"` 

`0,15 * 18,20 = 2,73\ "zł"`

`12\ "dag" = 0,12\ "kg"` 

`0,12 * 19,20 = 2,304~~ 2,30\ "zł"`

`45\ "dag" = 0, 45\ "kg"` 

`0,45 * 21,80 = 9,81\ "zł"`

`2,73\ "zł" + 2,30\ "zł" + 9,81\ "zł" = 14,84\ "zł"` 

`20\ "zł"- 14,84\ "zł" = 5,16\ "zł"`  

 

Odpowiedź:

Otrzymasz 5 zł i 16 groszy reszty.