Matematyka

Autorzy:M.Dobrowolska , M.Jucewicz, M.Karpiński, P.Zarzycki

Wydawnictwo:GWO

Rok wydania:2014

Pan Leszek kupił 0,75 kg gruszek po 3,40 zł za 1 kg oraz ananasa 4.48 gwiazdek na podstawie 21 opinii
  1. Szkoła podstawowa
  2. 6 Klasa
  3. Matematyka

Pan Leszek kupił 0,75 kg gruszek po 3,40 zł za 1 kg oraz ananasa

5
 Zadanie

6
 Zadanie
7
 Zadanie
8
 Zadanie
Zagadka
 Zadanie

a)

Obliczam, ile Pan Leszek zapłacił za 0,75 kg gruszek: 

`0,75*3,40=2,55\ "zł"`

Obliczam, ile kosztował ananas, odejmując od banknotu 20-złotowego resztę i cenę gruszek:

`20-(2,55+8,75)=20-11,30=8,70\ "zł"`

Ananas kosztował 8,70 zł.

 

b)

Obliczam cenę 1 kg jabłek kupionych przez Olka: 

`5,75:2,5=57,5:25=2,30\ "zł"`

Obliczam cenę 1 kg jabłek kupionych przez Izę: 

`7,20:3,2=72:32=72/32=2 8/32=2 1/4=2,25\ "zł"`

Jabłka kupione przez Olka miały wyższą cenę za 1 kilogram. 

Załączniki:Pan Leszek kupił 0,75 kg gruszek po 3,40 zł za 1 kg oraz ananasa