🎓 W pewnej lodziarni płacimy... - Zadanie 3: To się liczy! 1. Reforma 2019 - strona 101
Matematyka
To się liczy! 1. Reforma 2019 (Podręcznik, Nowa Era)

a) Wprowadźmy oznaczenia:

x- cena 1 gałki

y- cena wafla


Obliczmy, ile kosztuje wafelek, a ile gałka lodów:   

 

 

 

 

 

zatem:

 

 

 

rozwiązaniem tego układu jest para liczb:

 


Odp.: Gałka lodów kosztuje 2,50 zł,a wafelek 0,60 zł.


b) Obliczmy, ile wyniesie dzienny utarg lodziarni, jeżeli sprzedadzą 150 lodów po dwie gałki i 250 lodów po trzy gałki:

 


Odp.: Dzienny utarg lodziarni wyniesie wówczas 2865 zł.

DYSKUSJA
klasa:
I technikum
Informacje
Autorzy: Karolina Wej, Wojciech Babiński
Wydawnictwo: Nowa Era
Rok wydania:
ISBN: 9788326736148
Autor rozwiązania
user profile

Ola

38620

Nauczyciel

Wiedza
Zobacz także
Ostatnie 7 dni na Odrabiamy w liczbach...
ROZWIĄZALIŚMY3536ZADAŃ
zadania
wiadomości
ODPOWIEDZIELIŚMY NA5640WIADOMOŚCI
NAPISALIŚCIE402KOMENTARZY
komentarze
... i4827razy podziękowaliście
Autorom