Matematyka

Autorzy:Helena Lewicka, Marianna Kowalczyk

Wydawnictwo:WSiP

Rok wydania:2016

Mama kupiła 4,6 kg pomarańczy po 5,50 zł za 1 kg 4.58 gwiazdek na podstawie 12 opinii
  1. Szkoła podstawowa
  2. 5 Klasa
  3. Matematyka

Pomarańcze: `4,6*5,50=25,30`

Grejpfruty: `3,8*6,30=23,94`

Razem: `25,30+23,94=49,24`

Reszta: `50-49,24=0,76`

Odpowiedź:

Mamie wystarczyło 50zł na zapłacenie za zakupy. Zostanie jej 76 groszy