Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. znane jako RODO.

Dlatego aby dalej móc dostarczać Ci materiały odpowiednie do Twojego etapu edukacji, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści do Twojego zachowania. Dzięki temu możemy zapamiętywać jakie materiały są Ci potrzebne. Dbamy o Twoją prywatność, więc nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę na ich zbieranie możesz wycofać na podstronie polityka prywatności.

Klikając "Przejdź do Odrabiamy", zgadzasz się na wskazane powyżej działania. W przeciwnym wypadku, nie jesteśmy w stanie zrealizować usługi kompleksowo i prosimy o opuszczenie strony.

Polityka prywatności

Drogi Użytkowniku w każdej chwili masz prawo cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie będzie wpływać na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie wyrażonej przez Ciebie zgody przed jej wycofaniem. Po cofnięciu zgody wszystkie twoje dane zostaną usunięte z serwisu. Udzielenie zgody możesz modyfikować w zakładce 'Informacja o danych osobowych'

Matematyka

Matematyka 8. Ćwiczenia podstawowe (Zeszyt ćwiczeń, GWO)

Rozwiąż poniższe zadania. a) Za 0,45 kg bananów 4.85 gwiazdek na podstawie 26 opinii
  1. Szkoła podstawowa
  2. 8 Klasa
  3. Matematyka

Rozwiąż poniższe zadania. a) Za 0,45 kg bananów

4
 Zadanie

`a) \ \ (0,45)/(2,10)=x/(9,10)`

`0,45*9,1=2,1x`

`4,095=2,1x \ \ \ \ |:2,1`

`x=1,95`

Odpowiedź: Za 9,10 zł można kupić 1,95 kg bananów.

`b) \ \ (0,35)/(1,40)=(2,3)/x`

`0,35*x=1,40*2,3`

`0,35x=3,22 \ \ \ \ \ |:0,35`

`x=9,2`

Odpowiedź: 2,3 kg kiwi kosztuje 9,2 zł

`c) \ \ \ (0,6)/(3,30)=(1,5)/x`

Masa (kg) 0,6 1,5
Kwota (zł) 3,30 x

 `6/33=(1,5)/x`

`6*x=33*1,5`

`6x=49,5 \ \ \ |:6`

`x=8,25`

 Odpowiedź: 1,5 kg grejpfrutów koszstuje 8,25 zł.

`d) \ \ \ (1,3)/(5,85)=(0,7)/x`

Masa (kg) 1,3 0,7
Kwota (zł) 5,85 x

 

`1,3x=5,85*0,7`

`1,3x=4,095 \ \ \ \ \ |:1,3`

`x=3,15`

Odpowiedź: 0,7 kg pomaraczy kosztuje 3,15 zł.

DYSKUSJA
Informacje
Autorzy: Jacek Lech
Wydawnictwo: GWO
Rok wydania:
ISBN: 978 83 7420 965 6
Autor rozwiązania
user profile

Monika

20894

Nauczyciel

Wiedza
Wielkości wprost proporcjonalne

W matematyce w wielu przypadkach można zauważyć wielkości wprost proporcjonalne. Co to jest?

Wielkości wprost proporcjonalne to takie wielkości, w których wraz ze wzrostem jednej z nich druga rośnie tyle samo razy.


Przykłady:

  • Liczba kupionych jabłek i kwota, którą musimy za nie zapłacić. 

    Jeśli zwiększymy liczbę zakupionych jabłek, tyle samo razy zwiększy się kwota, którą należy za nie zapłacić. 

  • Liczba jednakowych ziarenek kaszy i łączna ich masa. 

    Jeśli zwiększymy liczbę ziarenek, tyle samo razy zwiększy się ich łączna masa. 

  • Czas podróży i droga przebyta w tym czasie (zakładamy, że poruszamy się ze stałą prędkością). 

    Ile razy dłuższy czas podróży, tyle razy dłuższą drogę można przebyć. 

 

Ostatnie 7 dni na Odrabiamy w liczbach...
ROZWIĄZALIŚMY0ZADAŃ
zadania
wiadomości
ODPOWIEDZIELIŚMY NA0WIADOMOŚCI
NAPISALIŚCIE0KOMENTARZY
komentarze
... i0razy podziękowaliście
Autorom