Matematyka

Autorzy:Elżbieta Jabłońska, Maria Mędrzycka

Wydawnictwo:Nowa Era

Rok wydania:2016

Rolnik sprzedał 4.63 gwiazdek na podstawie 8 opinii
  1. Gimnazjum
  2. 2 Klasa
  3. Matematyka

Oznaczmy szukaną cenę jako x. Sprzedając 1,84 t po 690 zł/t rolnik ma zarobić tyle samo, co sprzedając 1,5 t za x zł/t. Możemy więc zapisać równanie:

`1,84*690=1,5*x\ \ \ \ \ |:3` 

`1,84*230=0,5*x\ \ \ \ |*2` 

`1,84*460=x` 

`x=846,40` 

Odpowiedź:

Rolnik musiałby sprzedawać pszenicę w cenie 846,40 zł za tonę.