🎓 Kupiono 2 kg jabłek... - Zadanie Zadanie wprowadzające: Matematyka 6 - strona 224
Przedmiot:
Matematyka
Wybrana książka:
Matematyka 6 (Podręcznik, WSiP)
Klasa:
6 szkoły podstawowej
Strona 224

a) 

Kupiono 2 kg jabłek, po  zł za kilogram. Czyli za jabłka zapłacono:

 

Kupiono również 3 kg cytryn, po  zł za kilogram. Za cytryny zapłacono:

 

Łącznie za zakupy zapłacono:

 


b)

gdy t=2,50 zł a r=5 zł, to koszt zakupów wynosi:

 

 

Odpowiedź: Za zakupy zapłacono 20 zł

Komentarze
Informacje o książce
podręcznik, ćwiczenie lub zbiór zadań
PodręcznikMatematyka 6
Wydawnictwo:
WSiP
Rok wydania:
2019
Autorzy:
Anna Dubiecka, Barbara Dubiecka-Kruk, Tomasz Malicki, Piotr Piskorki
ISBN:
9788302181443
Inne książki z tej serii:
Autor rozwiązania
Ania
55913

Nauczyciel

Nauczycielka chemii, która nie wyobraża sobie życia bez podróżowania po Bałkanach. Miłośniczka tańca oraz teatru. Chętnie także eksperymentuje w kuchni z nowymi smakami.