Matematyka

Autorzy:Praca zbiorowa

Wydawnictwo:WSiP

Rok wydania:2015

Do szkoły zakupiono 4.8 gwiazdek na podstawie 5 opinii
  1. Gimnazjum
  2. 1 Klasa
  3. Matematyka

Do szkoły zakupiono

2
 Zadanie

3
 Zadanie

`"cena biletu dla osoby dorosłej (w zł):"\ \ \ 24` 

`"cena biletu dla ucznia (w zł):"\ \ \ 2/strike3^1*strike24^8=16` 

`"liczba biletów dla osób dorosłych:"\ \ \ x` 

`"liczba biletów dla uczniów:"\ \ \ 250-x` 

`"koszt biletów dla osób dorosłych (w zł):"\ \ \ x*24` 

`"koszt biletów dla uczniów (w zł):"\ \ \ (250-x)*16` 

`"koszt wszystkich biletów (w zł):"\ \ \ 4160` 

 

`x*24+(250-x)*16=4160\ \ \ \ \ |:2` 

`x*12+(250-x)*8=2080\ \ \ \ \ \ |:4` 

`x*3+(250-x)*2=520` 

`3x+500-2x=520` 

`x+500=520\ \ \ \ \ |-500` 

`x=20` 

 

`"liczba biletów dla osób dorosłych:"\ \ \ 20` 

`"liczba biletów dla uczniów:"\ \ \ 250-20=230` 

 

`"sprawdzenie:"\ \ \ 20*24+230*16=480+3680=4160` 

 

`"odpowiedź: Kupiono 230 biletów dla uczniów i 20 biletów dla dorosłych."`