Matematyka

Autorzy:Jacek Lech

Wydawnictwo:GWO

Rok wydania:2015

Za które z podanych zestawów produktów należy 4.57 gwiazdek na podstawie 7 opinii
  1. Gimnazjum
  2. 1 Klasa
  3. Matematyka

Za które z podanych zestawów produktów należy

1
 Zadanie
2
 Zadanie
3
 Zadanie

4
 Zadanie

Do zaznaczenia:

  • dwie torebki cukierków (paczka cukierków kosztuje mniej niż 9 zł, czyli dwie paczki cukierków kosztują mniej niż 18zł, a tym samym mniej niż 20 zł)
  • dwadzieścia gum do żucia (jedna guma do żucia kosztuje mniej niż 1 zł, zatem 20 gum do żucia będzie kosztować mniej niż 20 zł)
  • sześć batoników i pięć gum do żucia (baton kosztuje mniej niż 2 zł, czyli sześć batoników kosztuje mniej niż 12zł, guma do żucia kosztuje mniej niż 1 zł, czyli pięć gum - mniej niż 5 zł, za ten zestaw zapłacimy mniej niż 12zł+5zł=17zł)

 

Nie zaznaczamy (i dlaczego nie zaznaczamy):

  • jedenaście batoników (jeden batonik kosztuje niecałe 2 zł, więc za 11 razy tyle to około 22 zł, czyli więcej niż 20 zł)
  • torebka cukierków i pudełko pralin( torebka cukierków kosztuje niecałę 9 zł a pudełko pralin ponad 12 zł więc zestaw ten kosztuje około 21 zł, czyli więcej niż 20 zł )
  • cztery puszki orzeszków i dwie czekolady (puszka orzeszków to koszt około 2,5 zł, czyli cztery takie puszki kosztują około 10 zł, a dwie czekolady, każda po około 5,5 zł, kosztują razem około 11 zł, czyli koszt takiego zestawu to około 21 zł- ponad 20 zł).