Matematyka

Autorzy:Praca zbiorowa

Wydawnictwo:WSiP

Rok wydania:2015

Janek kupił książkę i zeszyt 4.17 gwiazdek na podstawie 6 opinii
  1. Gimnazjum
  2. 1 Klasa
  3. Matematyka

Janek kupił książkę i zeszyt

4
 Zadanie

5
 Zadanie
6
 Zadanie

Oznaczmy cenę zeszytu przez x, wtedy cena książki wynosi 3/2x. Wiemy, że Janek zapłacił łącznie 15 zł: 

`x+3/2x=15`

`5/2x=15`

`x=15:5/2=strike15^3*2/strike5^1=6`

`3/2x=3/strike2^1*strike6^3=9`

 

`odp.\ C`

Odpowiedź:

Cena zeszytu wynosi 6 zł, a książki 9 zł.