Matematyka

Autorzy:Barbara Dubiecka-Kruk, Piotr Piskorski, Anna Dubiecka, Ewa Malicka

Wydawnictwo:WSiP

Rok wydania:2015

Melon kosztuje tyle... 4.6 gwiazdek na podstawie 5 opinii
  1. Szkoła podstawowa
  2. 5 Klasa
  3. Matematyka

`M-Melon`

`K-Kiwi`

`M=3 *K`

3M+5K=28zł

`3*3K+5K=28zł`

`9K+5K=28zł`

`14K=28zł\ \ \ \|:14`

 

`K=2zł `

`M=3*2zł=6zł`

 

Odp. Kiwi  kosztuje 2 zł a melon 6 zł