Matematyka

Autorzy:M.Dobrowolska

Wydawnictwo:GWO

Rok wydania:2015

Pani Alina kupowała wieczorem 4.88 gwiazdek na podstawie 8 opinii
  1. Gimnazjum
  2. 1 Klasa
  3. Matematyka

`x` - tyle kosztowały 2 koszyczki malin przed przeceną

 

`x-10%*x=19,80` 

`x-0,1x=19,8` 

`0,9x=19,8`  

`x=19,8:0,9=198:9=(180+18):9=180:9+18:9=20+2=22` 

 

Obliczamy cenę jednego koszyczka malin: 

`22:2=11` 

 

Odpowiedź:

Koszyczek malin kosztował na początku 11 zł. 

user profile image
Kacper Pyszczek 2017-01-06
moj nauczyciel mowi ze to jest zle lel
user profile image
Odrabiamy.pl 2017-01-09
@Kacper Pyszczek Cześć, zadanie jest poprawnie rozwiązane:)