Matematyka

Autorzy:M.Dobrowolska

Wydawnictwo:GWO

Rok wydania:2015

Pan Przedsiębiorczy kupił w hurtowni 40 kg cukierków 4.5 gwiazdek na podstawie 10 opinii
  1. Gimnazjum
  2. 1 Klasa
  3. Matematyka

Pan Przedsiębiorczy kupił w hurtowni 40 kg cukierków

15
 Zadanie
16
 Zadanie
1
 Zadanie
2
 Zadanie
3
 Zadanie

4
 Zadanie

Policzmy, ile Pan Przedsiębiorczy zapłacił za te cukierki: 

`40*15,60=` `40*15+40*0,60=600+24=624` 

 

Pan Przedsiębiorczy chce zarobić 200 zł, więc całkowita kwota ze sprzedaży tych cukierków powinna wynieść:

`624+200=824` 

 

Teraz obliczamy, jaka powinna być cena 1 kg cukierków: 

`824:40=824/40=206/10=20,60\ \ \ \ odp.\ C` 

 

 

Zadanie można rozwiązać także za pomocą jednego wyrażenia:

`(40*15,60+200):40=(624+200):40=824:40=20,60`