Matematyka

Autorzy:M.Dobrowolska

Wydawnictwo:GWO

Rok wydania:2015

W sklepie jabłka kosztują 1,85 zł za 1 kg 4.57 gwiazdek na podstawie 14 opinii
  1. Gimnazjum
  2. 1 Klasa
  3. Matematyka

W sklepie jabłka kosztują 1,85 zł za 1 kg

1
 Zadanie
2
 Zadanie

3
 Zadanie

4
 Zadanie

NIE (II), ponieważ liczba kupionych jabłek nie jest proporcjonalna do ich masy (B). 

 

Jabłka są różnej wielkości, ich masa nie jest jednakowa. Może być tak, że za jedno duże jabłko zapłacimy tyle samo, co za dwa małe.