Matematyka

Autorzy:M.Dobrowolska

Wydawnictwo:GWO

Rok wydania:2015

Korzystając z informacji podanych na metkach, oblicz, ile kosztuje 4.8 gwiazdek na podstawie 10 opinii
  1. Gimnazjum
  2. 1 Klasa
  3. Matematyka

Korzystając z informacji podanych na metkach, oblicz, ile kosztuje

1
 Zadanie
2
 Zadanie
3
 Zadanie
4
 Zadanie

5
 Zadanie

6
 Zadanie
7
 Zadanie
8
 Zadanie

Odczytujemy masy i cenę mniejszego kawałka z etykiet:

`0,230\ kg\ \ \ -\ \ \ 5,52\ "zł"`   

`0,430\ kg\ \ \ -\ \ \ x\ "zł"` 

 

Układamy proporcję:

`(0,230)/(0,430)=(5,52)/x` 

`0,23x=5,52*0,43` 

`x=(strike(5,52)^24*0,43)/(strike(0,23)^1)=10,32` 

  

 

Odpowiedź:

Większy kawałek sera Gouda kosztował 10,32 zł.