Klasa
I gimnazjum
Przedmiot
Matematyka
Wybierz książkę
Policzmy to razem 1, Podręcznik

38

UWAGA! Oglądasz stare wydanie książki. Kliknij tutaj, aby przejść do strony głównej.

Rozwiązanie

x - cena wafelków "Kasia"

x+1 - cena batonów "Jurki"

 

Skoro otrzymał 0,20 zł reszty z 10 zł, to zapłacił 10 zł - 0,20 zł = 9,80 zł.

 

 

 

 

 

 

Skoro 1 wafelek "Kasia" kosztuje 1,45 zł, to możemy obliczyć, ile takich wafelków możemy kupić za 10 zł:

     

Odpowiedź:

Wojtek mógł kupić co najwyżej 6 wafelków "Kasia".

Czy ta odpowiedź Ci pomogła?

3

Avatar autora

Agnieszka

Nauczycielka matematyki

104 256

Pomagam innym zrozumieć zawiłości matematyki już od trzech lat. Kiedym mam wolny czas, uczę się szydełkowania lub spotykam się z przyjaciółmi. Wiele radości sprawia mi także oglądanie komedii romantycznych.