Klasa
5 szkoły podstawowej
Przedmiot
Matematyka
Wybierz książkę
Matematyka z kluczem 5. Podręcznik cz. 2, Podręcznik

13

Rozwiązanie

Wiemy, że:

1 kg jabłek kosztuje 5,19 zł

Obliczmy, ile reszty dostanie Paulina skoro dała sprzedawcy 20 zł:   

Czy ta odpowiedź Ci pomogła?

17

Avatar autora

Ola

Nauczycielka matematyki

147 139

Matematyk z 6-letnim doświadczeniem. Moim konikiem matematycznym jest teoria liczb. W wolnym czasie lubię chodzić po górach, jeździć na rowerze, biegać na półmaratońskie dystanse i pływać stylem klasycznym.