Wykryliśmy zakazane utrwalanie treści
Na Twoim koncie zarejestrowaliśmy wykonywanie zrzutów ekranu. Pamiętaj, że treści w serwisie Odrabiamy są objęte prawem autorskim i ich utrwalanie i rozpowszechnianie jest niezgodne z regulaminem.
Dalsze nieprzestrzeganie regulaminu może prowadzić do czasowej lub trwałej blokady konta, a nawet nieść za sobą konsekwencje prawne.
Przestrzegaj regulaminu, nie rejestruj treści!
Codziennie możesz wysyłać do Odrabiamy AI ponad 100 zdjęć zadań! Do każdego otrzymasz indywidualne rozwiązanie!
Rozwiązanie
24 zł 40 gr= 24,40 zł
10 kg sera -> 10 razy większa cena
24,40 zł⋅10=244 zł
10 dag sera= 0,1 kg sera -> 10 razy mniejsza cena
24,40 zł:10=2,44 zł
Odp.: 10 kg sera kosztuje 244 zł, a 10 dag 2,44 zł
Czy ta odpowiedź Ci pomogła?
25
Podziel się swoją opinią
Pomóż nam ulepszyć rozwiązania.
prezentowane rozwiązanie nie dotyczy mojej osoby lub mojego otoczenia (regionu / miasta)
rozwiązanie nie wyświetla się poprawnie / błąd techniczny
nie rozumiem rozwiązania
błąd lub literówka w rozwiązaniu
prezentowane zadanie nie pochodzi z tej książki lub błędna numeracja
Monika
Nauczycielka matematyki
59 812
Spełniam się zawodowo jako nauczycielka matematyki. Hoduję kaktusy, czytam powieści przygodowe, jeżdżę konno. Dużo czasu spędzam także z moim kotem.