Matematyka

Autorzy:Hanna Jaku, Elżbieta Rzepecka, Barbara Stryczniewicz

Wydawnictwo:Nowa Era

Rok wydania:2014

Cena jednego kilograma masła Lux 4.44 gwiazdek na podstawie 9 opinii
  1. Szkoła podstawowa
  2. 6 Klasa
  3. Matematyka

Cena jednego kilograma masła Lux

1
 Zadanie
2
 Zadanie

3
 Zadanie

4
 Zadanie

`1 \ kg=1000\ g`

`1000\ g:250\ g=1000:250=100:25=4`

`4*5\ zl=20\ zl`

 

 

 

`1000\ g:200\ g=1000:200=10:2=5`

`5*4,50\ zl=5*4\ zl+5*0,50\ zl=20\ zl+2,50\ zl=22,50\ zl`

 

 

`1000\ g:500\ g=1000:500=10:5=2`

`2*8,50\ zl=17\ zl`

 

najtańsze jest masło wiejskie, a najdroższe masło śmietankowe. 

`2*(22,50\ zl-17\ zl)=2*5,50\ zl=11\ zl`

Odpowiedź:

3.1 C   

3.2 C