Matematyka

Autorzy:Hanna Jaku, Elżbieta Rzepecka, Barbara Stryczniewicz

Wydawnictwo:Nowa Era

Rok wydania:2014

Ania upiekła ciasteczka. Na ich przygotowanie zużyła 4.51 gwiazdek na podstawie 35 opinii
  1. Szkoła podstawowa
  2. 6 Klasa
  3. Matematyka

Ania upiekła ciasteczka. Na ich przygotowanie zużyła

14
 Zadanie

 

 

produkt jednostka cena ilość wartość
margaryna BASIA 1 kostka 1,50 1 kostka `1,50`
mąka wrocławska 1 kg 1,80 350 g=0,35 kg `0,35*1,80=0,63`
cukier kryształ 1 kg 3,60 150 g=0,15 kg `0,15*3,60=0,54`
jaja 1 szt. 0,30 2 szt. `2*0,30=0,60`
gotowa polewa czekoladowa 1 szt. 3,50 1 szt. `3,50`
cukier wanilinowy 1 szt. 0,90 1 szt.  `0,90`

 

 

`Razem:\ 1,50+0,63+0,54+0,60+3,50+0,90=` `2,13+1,14+4,40=` `7,67`   

 

Odpowiedź:Całkowity koszt zużytych produktów to 7,67 zł.
user profile image
Gość 2017-03-14
DZIĘKUJĘ !