Matematyka

Autorzy:Jerzy Chodnicki , Mirosław Dąbrowski , Agnieszka Pfeiffer

Wydawnictwo:WSiP

Rok wydania:2014

Oblicz, ile zapłacono za zakupy. 1,4 kg po 4 zł/kg 4.59 gwiazdek na podstawie 17 opinii
  1. Szkoła podstawowa
  2. 6 Klasa
  3. Matematyka

Oblicz, ile zapłacono za zakupy. 1,4 kg po 4 zł/kg

2
 Zadanie

3
 Zadanie
4
 Zadanie

`1,4 kg= 14/10 kg`

`14/10 * 4 = 56/10= 5,6 zl`

 

`40 \ dag= 0,4 \ kg`

`0,4 * 4 1/2= 4/10 * 9/2= 2/5 * 9/2=1/5*9/1=9/5= 1 4/5= 1, 8zl`

 

`4 kg\ 50\ dag= 4,5\ kg`

`4 1/2 * 1 2/10= 9/2 * 12/10= 9/1* 6/10=54/10= 5,4 zl`