Matematyka

Autorzy:Marcin Braun, Agnieszka Mańkowska, Małgorzata Paszyńska

Wydawnictwo:Nowa Era

Rok wydania:2014

a) Ile słoików sosu po 4 zł za słoik możemy kupić, jeśli mamy 45 zł? 4.7 gwiazdek na podstawie 10 opinii
  1. Szkoła podstawowa
  2. 6 Klasa
  3. Matematyka

a) Ile słoików sosu po 4 zł za słoik możemy kupić, jeśli mamy 45 zł?

3
 Zadanie
4
 Zadanie
5
 Zadanie

6
 Zadanie

7
 Zadanie
8
 Zadanie
9
 Zadanie

a) 45:4=(44+1):4=11 r. 1 (na dwunasty słoik nie wystarczy)

Za 45 zł możemy kupić 11 słoików sosu po 4 zł. 

 

b) 45:4=11 r.1 (jeśli kupimy 11 zgrzewek to zabraknie wody dla jednej osoby, więc trzeba kupić 12 zgrzewek)

Aby każdy z uczestników dostał jedną butelkę wody, trzeba kupić 12 zgrzewek wody. 

 

c) godzina lekcyjna trwa 45 minut=45`*` 60sekund=(40+5)`*` 60=2400+300=2700 sekund

2700:4=(2400+100+100+100):4=600+25+25+25=675 sekund=(660+15) sekund=11 minut 15 sekund

Ćwierć godziny lekcyjnej to 11 minut 15 sekund. 

 

d) `45:4=45/4=11 1/4=11 25/100=11,25` zł

Jedna paczka flamastrów kosztuje 11,25 zł.

 

e) `45/4=11 1/4` 

 

 

f) 45 nie jest podzielne przez 4 (daje resztę 1)

 

g) 45:4=11 r.1

Każde dziecko dostanie 11 śliwek, zostanie 1 śliwka.