Uczeń A zagląda na stronę 152, a uczeń B na stronę 154.
Valeria, Twoja nowa koleżanka w klasie zaprosiła Cię na imprezę urodzinową. Wiesz, że lubi czytać, więc myślisz o tym, żeby dać jej w prezencie książkę, ale nie wiesz, jakie gatunki literackie lubi. Dzwonisz do ucznia B, który może ją lepiej zna i prosisz go/ ją o radę.
Valeria, Twoja nowa koleżanka z klasy, zaprosiła Cię na swoje urodziny. Myślisz o tym, żeby podarować jej książkę.
Sprawdzasz księgarnię online, kiedy dzwoni do Ciebie uczeń A: on/ona też chce podarować książkę Valerii i prosi Cię o radę. Teraz musisz wybrać dwie książki.
Poniżej przedstawiona jest przykładowa odpowiedź do tego zadania. Każdy uczeń może rozwiązać je w inny sposób. Poniższe rozwiązanie traktuj jako wzór, na podstawie którego stworzysz własną odpowiedź.
- Ciao Marco, come va? Cosa stai facendo? (Cześć Marco, jak leci? Co robisz?)
Treść dostępna tylko dla użytkowników z aktywnym Premium
Treść dostępna tylko dla użytkowników z aktywnym Premium
Opracowania zadań z ponad 3000 podręczników – przygotowane przez nauczycieli
Ponad 100 kursów wideo do sprawdzianów, E8 i matury
Odrabiak Pro – interaktywna nauka z każdym szkolnym podręcznikiem
Gotowe notatki, tablice edukacyjne i sprawdziany
Magdalena Boreczek
Nauczycielka języka włoskiego
Tutaj pojawi się lista Twoich książek
Zaloguj się i zacznij tworzyć ją już teraz.

