Klasa
3 szkoły ponadpodstawowej
Przedmiot
Język niemiecki
Wybierz książkę
Direkt plus 3b, Podręcznik

1B

Rozwiązanie

null

1. Michael und Carola sind seit zwei Monaten ein Paar. 
Michael i Carola są parą od dwóch miesięcy. 

2. Zwischen Michael und Carola läuft es im Moment nicht mehr so gut, denn Carola will lieber was mit ihrer Freundin machen. Sie will sich nicht mehr mit Michael treffen.
Między Michaelem i Carolą nie jest już teraz tak dobrze, ponieważ Carola woli spędzać czas ze swoją przyjaciółką. Nie chce spotykać się już z Michaelem. 

3. Wenn Carola Schluss machen würde, dann wäre das eine Katastrophe für ihn. Er wäre am Boden zerstört.
Jeśli Carola zerwałaby, byłaby to dla niego katastrofa. Byłby zdruzgotany. 

 

Carola i ja chodzimy do tej samej szkoły. Dwa miesiące temu zaiskrzyło między nami na imprezie. Dla mnie Carola była największą miłością, jaką kiedykolwiek miałem. Na początku byliśmy bardzo szczęśliwi, wszystko się układało. Godzinami mogliśmy siedzieć, trzymając się za rączki, przyjemnie rozmawiając. Jasne, od czasu do czasu dochodziło do kłótni, ale były to drobiazgi. Na przerwach w szkole Carola od razu do mnie przychodziła.
Ale później nie było już tak dobrze. Od kilku dni Carola nie ma już ochoty się ze mną spotykać. Woli spędzać czas ze swoją przyjaciółką. Oczywiście nie mam nic przeciwko, nie jestem zazdrosny, ale uważam to za dziwne, że Carola nie chce się już ze mną spotykać. 
Gdyby zerwała, byłaby to dla mnie katastrofa. Byłbym zdruzgotany. Pomocy! Nie wiem, co dalej, jestem zrozpaczony.
Kto może dać mi jakieś rady? Z góry bardzo wam dziękuję.
Cześć! 
Liczący na waszą pomoc Michael 

Czy to rozwiązanie było pomocne?

4

Avatar

Ola

Nauczycielka języka niemieckiego

174 196

Jestem tu po to, żeby pokazać WAM, że język niemiecki wcale nie jest taki straszny. Od czterech lat uczę tego języka. Interesuję się turystyką, jestem miłośniczką kultury indyjskiej. W wolnym czasie gram w squasha.

Komentarze