🎓 Przeczytaj teksty. W zadaniach 7.1.–7.4... - Zadanie 7: Egzamin ósmoklasisty Język niemiecki. Kwiecień 2020. Arkusz próbny - strona 9
Przedmiot:
Język niemiecki
Wybrana książka:
Egzamin ósmoklasisty Język niemiecki. Kwiecień 2020. Arkusz próbny (Arkusz, CKE)
Klasa:
8 szkoły podstawowej
Strona 9

Przeczytaj teksty. W zadaniach 7.1.–7.4...

7
 Zadanie

Przeczytaj teksty. W zadaniach 7.1.–7.4. z podanych odpowiedzi wybierz właściwą, zgodną z treścią tekstu. Zakreśl jedną z liter: A, B albo C.

7.1. Was ist Verenas Hobby? (Jakie hobby ma Verena?) 
A. Trampolinspringen. (Skakanie na trampolinie.) 
B. Bungeejumping. (Skakanie na bungee.) 
C. Inlineskating. (Jeżdżenie na rolkach.) 

Wisst ihr es schon? Bei den nächsten Olympischen Spielen können Sportler in neuen Sportarten starten, wie z. B. Frisbee oder Trampolinspringen. Ich freue mich besonders auf meine Lieblingssportart Inlineskating. Das mache ich oft und gern in der Freizeit. Schade, dass Bungeejumping keine olympische Sportart ist. Meine Freunde mögen sie besonders gern. Was sagt ihr dazu?

Wiecie już? W następnych igrzyskach olimpijskich sportowcy mogą startować w nowych dyscyplinach, jak na przykład frisbee czy skakanie na trampolinie. Szczególnie się cieszę na myśl o mojej ulubionej dyscyplinie - jeździe na rolkach. W wolnym czasie robię to często i chętnie. Szkoda, że skakanie na bungee nie jest dyscypliną olimpijską. Moi przyjaciele bardzo to lubią. Co wy na to?

Komentarze
Informacje o książce
Wydawnictwo:
CKE
Rok wydania:
2020
Autorzy:
ISBN:
9788375170146
Inne książki z tej serii:
Autor rozwiązania
Ola
57567

Nauczyciel

Jestem tu po to, żeby pokazać WAM, że język niemiecki wcale nie jest taki straszny. Od czterech lat uczę tego języka. Interesuję się turystyką, jestem miłośniczką kultury indyjskiej. W wolnym czasie gram w squasha.