Klasa
7 szkoły podstawowej
Przedmiot
Język niemiecki
Wybierz książkę
Kompass Team 1. Wydanie 2017, Podręcznik

To zadanie jest indywidualne. Oznacza to, że każdy uczeń powinien wykonać je inaczej. Poniżej przedstawione zostało przykładowe rozwiązanie zadania, które stanowi jedynie wzór. 


Zdobądź informacje:

  • Was ist dein Lieblingsessen? - Jakie jest twoje ulubione jedzenie? 
  • Hast du Tiere? Wie sind deine Tiere? - Masz jakieś zwierzęta? Jakie są twoje zwierzęta? 
  • Was ist dein Lieblingsfach? - Jaki jest twój ulubiony przedmiot? 
  • Wer ist dein Lieblingslehrer / deine Lieblingslehrerin? - Kto jest twoim ulubionym nauczycielem / ulubioną nauczycielką? 
  • Was sind deine Hobbys? - Jakie masz hobby?


Odpowiedź (wersja męska):

Mein Freund heißt Martin. Sein Lieblingsessen ist Spaghetti. Zu Hause hat er einen Hund. Er heißt Ronnie, ist groß und schwarz. Martins Lieblingsfach ist Erdkunde. Seine Lieblingslehrerin ist Englischlehrerin. Sie ist geduldig, lustig und hilfsbereit. Seine Hobbys sind Fußball, Tennis und Musik. 

Mój przyjaciel ma na imię Martin. Jego ulubione jedzenie to spaghetti. W domu ma psa. Wabi się Ronnie, jest duży i czarny. Ulubiony przedmiot Martina to geografia. Jego ulubioną nauczycielką jest nauczycielka angielskiego. Jest cierpliwa, zabawna i pomocna. Jego hobby to piłka nożna, tenis i muzyka. 

 

Odpowiedź (wersja damska):

Meine Freundin heißt Annie. Ihr Lieblingsessen ist Pizza. Zu Hause hat sie eine Katze. Sie heißt Sonia, ist klein und grau. Annies Lieblingsfach ist Mathe. Ihr Lieblingslehrer ist Herr Moller, er unterrichtet Geschichte. Er ist intelligent und ernst. Ihre Hobbys sind Theater, Mode und Mathematik. 

Moja przyjaciółka ma na imię Annie. Jej ulubione jedzenie to pizza. W domu ma kota. Jej imię to Sonia, jest mała i szara. Ulubiony przedmiot Annie to matematyka. Jej ulubiony nauczyciel to pan Moller, uczy historii. Jest inteligentny i poważny. Jej hobby to teatr, moda i matematyka.

Komentarze