🎓 Was kosten die Lebensmittel... - Zadanie 1: Kompass Team 1. Wydanie 2017 - strona 116
Przedmiot:
Język niemiecki
Wybrana książka:
Kompass Team 1. Wydanie 2017 (Podręcznik, PWN)
Klasa:
7 szkoły podstawowej
Strona 116

Was kosten die Lebensmittel...

1
 Zadanie

- Wie viel kostet ein Kilo Bananen? (Ile kosztuje kilogram bananów?) 
- Ein Kilo Bananen kostet zwei Euro zweiundzwanzig. (Kilogram bananów kosztuje 2,22 euro.) 

- Wie viel kostet eine Packung Kaffee? (Ile kosztuje paczka kawy?) 
- Eine Packung Kaffee kostet sechs Euro neunundvierzig. (Paczka kawy kosztuje 6,49 euro.) 

- Wie viel kostet eine Tafel Schokolade? (Ile kosztuje tabliczka czekolady?) 
- Eine Tafel Schokolade kostet neunundneunzig Cent. (Tabliczka czekolady kosztuje 99 centów.) 

- Wie viel kostet eine Packung Icetea? (Ile kosztuje opakowanie Icetea?) 
- Eine Packung Icetea kostet einen Euro neunundsiebzig. (Opakowanie Icetea kosztuje 1,79 euro.) 

- Wie viel kostet ein Päckchen Tee? (Ile kosztuje paczuszka herbaty?)
- Ein Päckchen Tee kostet zwei Euro zweiundvierzig. (Paczuszka herbaty kosztuje 2,42 euro.) 

- Wie viel kostet eine Packung Zucker? (Ile kosztuje paczka cukru?) 
- Eine Packung Zucker kostet zweiundachtzig Cent. (Paczka cukru kosztuje 82 centy.) 

- Wie viel kostet eine Flasche Ketchup? (Ile kosztuje butelka ketchupu?) 
- Eine Flasche Ketchup kostet drei Euro neunundsechzig. (Butelka ketchupu kosztuje 3,69 euro.) 

- Wie viel kostet ein Becher Joghurt? (Ile kosztuje kubek jogurtu?) 
- Ein Becher Joghurt kostet neunundsiebzig Cent. (Kubek jogurtu kosztuje 79 centów.) 

- Wie viel kosten 500 Gramm Paprika? (Ile kosztuje 500 gramów papryki?) 
- 500 Gramm Paprika kosten einen Euro neunundneunzig Cent. (500 gramów papryki kosztuje 1,99 euro.) 

- Wie viel kosten 100 Gramm Käse? (Ile kosztuje 100 gramów sera?) 
- 100 Gramm Käse kosten einen Euro zehn Cent. (100 gramów sera kosztuje 1,10 euro.) 

- Wie viel kostet eine Dose Cola? (Ile kosztuje puszka Coli?) 
- Eine Dose Cola kostet dreiundzwanzig Cent. (Puszka Coli kosztuje 23 centy.) 

- Wie viel kostet ein Stück Käsekuchen? (Ile kosztuje kawałek sernika?) 
- Ein Stück Käsekuchen kostet dreiundsechzig Cent. (Kawałek sernika kosztuje 63 centy.) 

Komentarze
Informacje o książce
Wydawnictwo:
PWN
Rok wydania:
2017
Autorzy:
Elżbieta Reymont, Agnieszka Sibiga, Małgorzata Jezierska-Wiejak
ISBN:
9788326228841
Inne książki z tej serii:
Autor rozwiązania
Ania
1844

Nauczyciel