🎓 Porozmawiajcie o tym... - Zadanie 4b: Kompass Team 1. Wydanie 2017 - strona 114
Przedmiot:
Język niemiecki
Wybrana książka:
Kompass Team 1. Wydanie 2017 (Podręcznik, PWN)
Klasa:
7 szkoły podstawowej
Strona 114

To zadanie jest indywidualne. Oznacza to, że każda para powinna przeprowadzić inne dialogi. Poniżej przedstawiony został przykładowy dialog, który stanowi jedynie wzór. 


- Was ist deine Lieblingsspeise? (Co jest twoim ulubionym daniem?) 
- Meine Lieblingsspeise ist natürlich Pizza! Am liebsten esse ich Pizza mit Salami, Champignons und Oliven. Und was ist deine Nummer 1? (Moje ulubione danie to oczywiście pizza! Najchętniej jem pizzę z salami, pieczarkami i oliwkami. A co jest twoim numerem jeden?) 
- Meine Nummer 1 sind Pfannkuchen mit Obst und Schlagsahne. Am besten schmecken mir Pfannkuchen mit Erdbeeren oder Bananen. (Moim numerem 1 są naleśniki z owocami i bitą śmietaną. Najbardziej smakują mi naleśniki z truskawkami lub bananami.) 
- Und was findest du nicht gut? (A co uważasz za niedobre?) 
- Ich finde Tomatensuppe schrecklich. Und was magst du nicht besonders gern? (Uważam, że zupa pomidorowa jest okropna. A ty co niezbyt lubisz?) 
- Ich esse Würstchen nicht besonders gern. (Niezbyt chętnie jem parówki.) 

Komentarze
Informacje o książce
Wydawnictwo:
PWN
Rok wydania:
2017
Autorzy:
Elżbieta Reymont, Agnieszka Sibiga, Małgorzata Jezierska-Wiejak
ISBN:
9788326228841
Inne książki z tej serii:
Autor rozwiązania
Ola
47099

Nauczyciel

Jestem tu po to, żeby pokazać WAM, że język niemiecki wcale nie jest taki straszny. Od czterech lat uczę tego języka. Interesuję się turystyką, jestem miłośniczką kultury indyjskiej. W wolnym czasie gram w squasha.