Usłyszysz dwukrotnie cztery wypowiedzi nastolatków na temat pechowych wydarzeń. Na podstawie informacji zawartych w nagraniu dopasuj do każdej wypowiedzi (2.1.–2.4.) odpowiadające jej zdanie (A–E). Wpisz rozwiązania do tabeli.
Uwaga! Jedno zdanie zostało podane dodatkowo i nie pasuje do żadnej wypowiedzi.
The speaker
A. forgot to save his/her work, but didn’t lose it.
B. damaged his/her electronic device.
C. lost data because of a problem with his/her computer.
D. helped someone to save his/her photos.
E. used something that didn’t belong to him/her.
| 2.1. | 2.2. | 2.3. | 2.4. |
| E | C | A | B |
Niewykorzystany wariant: D
Fragment nagrania:
2.1. "I needed a memory stick (...) I took it and put it into my computer. (...) Later, it turned out that it was my sister’s memory stick (...)." - Potrzebowałem pendrive'a (...) wziąłem go i włożyłem do komputera. (...) Później okazało się, że to był pendrive mojej siostry (...).
2.2. "(...) my computer suddenly turned off. I quickly restarted it, but my answers were not there anymore and I had to start again!" - (...) mój komputer nagle się wyłączył. Szybko uruchomiłam go ponownie, ale moich odpowiedzi już tam nie było i musiałam zacząć od nowa.
2.3. "I thought I would have to do the whole presentation all over again but fortunately, the ‘AUTOSAVE’ option was on so it was still there." - Myślałem, że będę musiał zrobić całą prezentację od nowa, ale na szczęście opcja autozapisu była włączona, więc wszystko nadal tam było.
2.4. "(...) I dropped my phone on the floor by accident. The screen broke into pieces (...)." - (...) przez przypadek upuściłam telefon na podłogę. Ekran rozbił się na kawałki (...).
Aleksandra Kotlęga
Nauczycielka języka angielskiego
Zobacz lekcje, które wyjaśnią temat krok po kroku:
Tutaj pojawi się lista Twoich książek
Zaloguj się i zacznij tworzyć ją już teraz.

