Konferencja w Teheranie (28 XI-1 XII 1943 r.):
Konferencja w Teheranie odbyła się w stolicy Iranu, okupowanym przez wojska sowieckie i brytyjskie. Ton konferencji nadawał Józef Stalin. Związek Radziecki odgrywał wówczas decydującą rolę. W konferencji uczestniczyli: amerykański prezydent Franklin Delano Roosevelt, brytyjski premier - Winston Churchill oraz sowiecki przywódca Józef Stalin.
Postanowienia w sprawie Polski:
W czasie obrad konferencji teherańskiej - przywódcy mocarstw ustalili,
Treść dostępna tylko dla użytkowników z aktywnym Premium
Treść dostępna tylko dla użytkowników z aktywnym Premium
Opracowania zadań z ponad 3000 podręczników – przygotowane przez nauczycieli
Ponad 100 kursów wideo do sprawdzianów, E8 i matury
Odrabiak Pro – interaktywna nauka z każdym szkolnym podręcznikiem
Gotowe notatki, tablice edukacyjne i sprawdziany
Paulina Lipiec
Nauczycielka historii
Tutaj pojawi się lista Twoich książek
Zaloguj się i zacznij tworzyć ją już teraz.

