Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. znane jako RODO.

Dlatego aby dalej móc dostarczać Ci materiały odpowiednie do Twojego etapu edukacji, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści do Twojego zachowania. Dzięki temu możemy zapamiętywać jakie materiały są Ci potrzebne. Dbamy o Twoją prywatność, więc nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę na ich zbieranie możesz wycofać na podstronie polityka prywatności.

Klikając "Przejdź do Odrabiamy", zgadzasz się na wskazane powyżej działania. W przeciwnym wypadku, nie jesteśmy w stanie zrealizować usługi kompleksowo i prosimy o opuszczenie strony.

Polityka prywatności

Drogi Użytkowniku w każdej chwili masz prawo cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie będzie wpływać na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie wyrażonej przez Ciebie zgody przed jej wycofaniem. Po cofnięciu zgody wszystkie twoje dane zostaną usunięte z serwisu. Udzielenie zgody możesz modyfikować w zakładce 'Informacja o danych osobowych'

Historia

Wczoraj i dziś 6 (Zeszyt ćwiczeń, Nowa Era )

Przyjrzyj się zamieszczonej fotografii 4.18 gwiazdek na podstawie 11 opinii
  1. Szkoła podstawowa
  2. 6 Klasa
  3. Historia

Przyjrzyj się zamieszczonej fotografii

1
 Zadanie
2
 Zadanie

3
 Zadanie

1. Jak nazywa się medal ukazany na zdjęciu? Z jakiego kraju pochodzi?

- Medal ukazany na zdjęciu nosi nazwę "Sprawiedliwy wśród Narodów Świata". Pochodzi z Izraela.

2. Kiedy i za jakie zasługi odznaczeniem tym została uhonorowana Irena Sendlerowa?

- Irena Sendlerowa została uhonorowana tym medalem w 1965 roku. Otrzymała to odznaczenie, ponieważ w czasie II wojny światowej z narażeniem własnego życia ratowała żydowskie dzieci przebywające w warszawskim getcie. Była działaczką "Żegoty". Po decyzji niemieckich władz o likwidacji warszawskiego getta rozpoczęła akcję usuwania stamtąd dzieci i umieszczania ich w polskich rodzinach, sierocińcach i klasztorach. Zdobywała dla maluchów fałszywe dokumenty, a prawdziwe dowody tożsamości ukrywała w słoikach zakopywanych pod ziemią. Za swoją działalność konspiracyjną Irena Sendlerowa była więziona w więzieniu śledczym na Pawiaku.

DYSKUSJA
user avatar
Borys

1 kwietnia 2018
dzieki
Informacje
Autorzy: Tomasz Maćkowski
Wydawnictwo: Nowa Era
Rok wydania:
Autor rozwiązania
user profile

Paulina

49009

Nauczyciel

Wiedza
Prostokąt

Prostokąt to czworokąt, którego wszystkie kąty wewnętrzne są kątami prostymi.

Sąsiednimi bokami nazywamy te boki, które mają wspólny wierzchołek. W prostokącie każde dwa sąsiednie boki są prostopadłe.

Przeciwległymi bokami nazywamy te boki, które nie mają punktów wspólnych. W prostokącie przeciwległe boki są równoległe oraz mają równą długość.

Odcinki, które łączą dwa przeciwległe wierzchołki (czyli wierzchołki nie należące do jednego boku) nazywamy przekątnymi. Przekątne prostokąta mają równe długości oraz przecinają się w punkcie, który jest środkiem każdej przekątnej, to znaczy punkt ten dzieli przekątne na połowy.

Wymiarami prostokąta nazywamy długości dwóch sąsiednich boków. Jeden bok nazywamy długością, a drugi szerokością prostokąta.
 

prostokat
Kwadrat

Kwadrat to prostokąt, który ma wszystkie boki jednakowej długości.

Przekątne kwadratu są prostopadłe, mają równą długość i wspólny środek. Przekątne tworzą z bokami kwadratu kąt 45°.

Długość jednego boku jest wymiarem kwadratu.

kwadrat
Zobacz także
Ostatnie 7 dni na Odrabiamy w liczbach...
ROZWIĄZALIŚMY0ZADAŃ
zadania
wiadomości
ODPOWIEDZIELIŚMY NA0WIADOMOŚCI
NAPISALIŚCIE0KOMENTARZY
komentarze
... i0razy podziękowaliście
Autorom