Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. znane jako RODO.

Dlatego aby dalej móc dostarczać Ci materiały odpowiednie do Twojego etapu edukacji, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści do Twojego zachowania. Dzięki temu możemy zapamiętywać jakie materiały są Ci potrzebne. Dbamy o Twoją prywatność, więc nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę na ich zbieranie możesz wycofać na podstronie polityka prywatności.

Klikając "Przejdź do Odrabiamy", zgadzasz się na wskazane powyżej działania. W przeciwnym wypadku, nie jesteśmy w stanie zrealizować usługi kompleksowo i prosimy o opuszczenie strony.

Polityka prywatności

Drogi Użytkowniku w każdej chwili masz prawo cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie będzie wpływać na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie wyrażonej przez Ciebie zgody przed jej wycofaniem. Po cofnięciu zgody wszystkie twoje dane zostaną usunięte z serwisu. Udzielenie zgody możesz modyfikować w zakładce 'Informacja o danych osobowych'

Historia

Zrozumieć przeszłość. Starożytność i średniowiecze (Podręcznik, Nowa Era )

Odszukaj informacje na temat innych 4.38 gwiazdek na podstawie 8 opinii
  1. Liceum
  2. 1 Klasa
  3. Historia

Odszukaj informacje na temat innych

?
 Zadanie

Pozostałe zakony rycerskie powstałe w średniowieczu:

  • Lazareci - nosili białe płaszcze z ośmiokątnym, zielonym krzyżem. 
  • Bożogrobcy - ich znakiem charakterystycznym były czerwony krzyż jerozolimski na białym płaszczu.
  • Pruscy Rycerze Chrystusowi (Bracia dobrzyńscy) - zakon rycerski zorganizowany przez biskupa pruskiego Chrystiana w I poł. XIII w. w celu obrony Mazowsza i Kujaw przed najazdami pruskimi. Za swój znak zakonny Bracia dobrzyńscy przyjęli czerwony wzniesiony miecz z gwiazdą nad nim, noszony na białych płaszczach pokrywających zbroję, gdzie gwiazda symbolizowała objawienie Jezusa poganom. Reguły zakonne Braci dobrzyńskich, wzorowane były na regule Kawalerów mieczowych oraz Templariuszy. 
  • Zakon Santiago - popularna nazwa rycerskiego zakonu św. Jakuba z Composteli. Został utworzony w 1170 r. na bazie bractwa rycerskiego, skupiającego rycerzy broniących pątników zmierzających do Composteli, wówczas jednego z najsłynniejszych miejsc pielgrzymkowych w Europie. Założycielem zakonu był król Leónu - Ferdynand II, który chciał wykorzystać rycerzy do walki z Maurami.
  • Zakon Kawalerów Mieczowych - niemiecki zakon rycerski założony w Inflantach w oparciu o regułę templariuszy. Został powołany przez biskupa Alberta von Buxhövdena w 1202 r. dla obrony i rozszerzania diecezji. Kawalerowie mieczowi znani byli ze swoich licznych występków.
  • Antonianie - francuski zakon, sprowadzony do Polski na początku XIV w. przez biskupa wrocławskiego Henryka z Wierzbna.
  • Calatraversi - zakon powstały na Półwyspie Iberyjskim, reguła zakonu była podobna do templariuszy. Calatraversi walczyli z Maurami.
DYSKUSJA
Informacje
Autorzy: Ryszard Kulesza, Krzysztof Kowalewski
Wydawnictwo: Nowa Era
Rok wydania:
ISBN: 9788326725470
Autor rozwiązania
user profile

Paulina

49033

Nauczyciel

Wiedza
Kwadrat

Kwadrat to prostokąt, który ma wszystkie boki jednakowej długości.

Przekątne kwadratu są prostopadłe, mają równą długość i wspólny środek. Przekątne tworzą z bokami kwadratu kąt 45°.

Długość jednego boku jest wymiarem kwadratu.

kwadrat
Liczby mieszane i ich zamiana na ułamek niewłaściwy
ulamek

Liczba mieszana jest to suma dwóch składników, z których jeden jest liczbą naturalną (składnik całkowity), a drugi ułamkiem zwykłym właściwym (składnik ułamkowy).

$$4 1/9= 4 + 1/9 $$ ← liczbę mieszana zapisujemy bez użycia znaku dodawania +.

Zamiana liczby mieszanej na ułamek niewłaściwy

Licznik tego ułamka otrzymujemy w następujący sposób: mianownik składnika ułamkowego mnożymy przez składnik całkowity i do tego iloczynu dodajemy licznik składnika ułamkowego. Mianownik natomiast jest równy mianownikowi składnika ułamkowego.

Przykład:

$$3 1/4= {3•4+1}/4= {13}/4$$
 
Zobacz także
Ostatnie 7 dni na Odrabiamy w liczbach...
ROZWIĄZALIŚMY0ZADAŃ
zadania
wiadomości
ODPOWIEDZIELIŚMY NA0WIADOMOŚCI
NAPISALIŚCIE0KOMENTARZY
komentarze
... i0razy podziękowaliście
Autorom