- Akt 5 listopada został ogłoszony w Warszawie i Lublinie w 1916 r. przez generalnych gubernatorów niemieckich i austriackich. Odezwa została podpisana przez cesarzy Niemiec i Austrii. Nazywana była manifestem dwóch cesarzy. Wydano dokument, aby przekonać Polaków, że będą bić się o własną ojczyznę. Jednak mało kto chciał się umierać za mgliste obietnice zaborców.

Paulina Lipiec
Nauczycielka historii
Tutaj pojawi się lista Twoich książek
Zaloguj się i zacznij tworzyć ją już teraz.

