W epoce nowożytnej doszło do odrodzenia się niewolnictwa, ponieważ na skutek wielkich odkryć geograficznych mocarstwa zamorskie zaczęły czerpać wielkie korzyści z handlu żywym towarem.
Europejczycy przywozili do Ameryki ludzi schwytanych w Afryce, by pracowali w kopalniach, na farmach i plantacjach. Niewolnictwo stało się podstawą gospodarki kolonialnej do XIX wieku.
Paulina Lipiec
Nauczycielka historii
Tutaj pojawi się lista Twoich książek
Zaloguj się i zacznij tworzyć ją już teraz.

