🎓 Na ilustracji zostało przedstawione przybycie - Zadanie 4: Historia I - strona 86
Przedmiot:
Historia
Wybrana książka:
Wybierz książkę
Klasa:
Klasa...
Strona 86

Na ilustracji zostało przedstawione przybycie

1
 Zadanie
2
 Zadanie
3
 Zadanie

4
 Zadanie

5
 Zadanie
UWAGA! Oglądasz stare wydanie książki. Kliknij tutaj, aby przejść do strony głównej.

Joanna d'Arc - żyła w latach (1412 - 1431), zwana Dziewicą Orleańską. To francuska święta i bohaterka narodowa. Joanna pochodziła z chłopskiej rodziny mieszkającej nad granicą lotaryńską. Jej losy mocno związane są z wojną stuletnią (1337 - 1453). To jej przypisuje się zasługę obudzenia duchu patriotyzmu we Francuzach walczących z Anglikami. Już jako mała dziewczynka miała zdolności nadprzyrodzone, twierdziła, że rozmawia ze świętymi, którzy nakazują jej zebrać armię i uratować oblegany przez Anglików Orlean. Joanna d'Arc odegrała bardzo ważną rolę w dziejach wojny. W 1492 r. dotarła na dwór króla Karola, który powierzył jej dowództwo nad armią. W ciągu tygodnia udało jej się pokonać Anglików i uwolnić Orlean. W trakcie jednego z kolejnych starć została pojmana i trafiła do niewoli. Anglicy wytoczyli Joannie proces o herezję i czary. Egzekucja została wykonana 30 V 1431 r.

Zadanie premium

Pozostała część rozwiązania tego zadania jest widoczna tylko dla użytkowników Premium

Jedynie niewielka część zadań rozwiązanych przez naszych nauczycieli jest dostępna za darmo. Wykup konto Premium, aby uzyskać dostęp do całej zawartości serwisu 🙂
Komentarze
Informacje o książce
podręcznik, ćwiczenie lub zbiór zadań
Zeszyt ćwiczeńHistoria I
Wydawnictwo:
Nowa Era\ PWN
Rok wydania:
2015
Autorzy:
Adam Kowal, Urszula Małek, Ewa Ciosek
ISBN:
Inne książki z tej serii:
Autor rozwiązania
Paulina
124884

Nauczyciel

Od kilku lat wiążę swoje życie zawodowe z historią. Z entuzjazmem czytam publikacje poświęcone starożytności oraz średniowieczu. Pasjonuje mnie także sztuka oraz narciarstwo. W wolnym czasie planuję wycieczki.