System wprowadzony przez pierwszych Piastów (Mieszka I i Bolesława Chrobrego) nosi nazwę monarchii parlamentarnej. W tym ustroju -państwo uznawane było za własność panującej dynastii, a po śmierci władcy mogło być podzielone pomiędzy jego synów. Panujący zapewniał swoim wojom utrzymanie i opłacał im żołd. W systemie feudalnym - rycerze, w zamian za służbę wojskową otrzymywali od władcy ziemię, która zapewniała im dochody. Ich los całkowicie zależał od księcia.
Paulina Lipiec
Nauczycielka historii
Tutaj pojawi się lista Twoich książek
Zaloguj się i zacznij tworzyć ją już teraz.

