🎓 Czym były rzymskie amfiteatry? - Zadanie 3: Historia I - strona 150
Przedmiot:
Historia
Wybrana książka:
Wybierz książkę
Klasa:
Klasa...
Strona 150

Czym były rzymskie amfiteatry?

3
 Zadanie

4
 Zadanie
5
 Zadanie
UWAGA! Oglądasz stare wydanie książki. Kliknij tutaj, aby przejść do strony głównej.

Rzymski amfiteatr - potężna budowla o owalnym kształcie, przeznaczona na igrzyska, które obejmowały: zapasy, walki gladiatorów, walki z dzikimi zwierzętami a nawet bitwy morskie. Największym rzymskim amfiteatrem, który przetrwał do dnia dzisiejszego jest Koloseum (Amfiteatr Flawiuszów) - wzniesiony w latach 70 - 82 n.e. przez cesarzy Wespazjana i Tytusa. Koloseum jest obecnie największym zachowanym zabytkiem architektury starożytnego Rzymu.

W rzymskich amfiteatrach odbywały się zazwyczaj okrutne widowiska. Rozpoczynały je zazwyczaj walki dzikich zwierząt, które specjalnie w tym celu sprowadzano z różnych stron świata. W zmaganiach ze zwierzętami brali udział także niewolnicy. Uzbrojeni w krótkie miecze mieli jednak niewielkie szanse w starciu z lwami czy tygrysami. Największą popularnością cieszyły się wśród Rzymian walki gladiatorów oraz wyścigi rydwanów.

Komentarze
Informacje o książce
podręcznik, ćwiczenie lub zbiór zadań
PodręcznikHistoria I
Wydawnictwo:
GWO
Rok wydania:
2015
Autorzy:
Tomasz Małkowski, Jacek Rześniowiecki
ISBN:
Inne książki z tej serii:
Autor rozwiązania
Paulina
127837

Nauczyciel

Od kilku lat wiążę swoje życie zawodowe z historią. Z entuzjazmem czytam publikacje poświęcone starożytności oraz średniowieczu. Pasjonuje mnie także sztuka oraz narciarstwo. W wolnym czasie planuję wycieczki.