🎓 Portal internetowy dla gimnazjalistów poprosił - Zadanie 3: Historia I - strona 50
Przedmiot:
Historia
Wybrana książka:
Wybierz książkę
Klasa:
Klasa...
Strona 50

Portal internetowy dla gimnazjalistów poprosił

3
 Zadanie

UWAGA! Oglądasz stare wydanie książki. Kliknij tutaj, aby przejść do strony głównej.

Hellenizm - inaczej epoka hellenistyczna, to okres w dziejach starożytnej Grecji, trwający od śmierci Aleksandra Macedońskiego w 323 r.p.n.e. do zagarniecia Egiptu przez Rzymian w 30 r. p.n.e. Trwał niemal trzy wieki. Na ziemiach podbitych przez Aleksandra Wielkiego nastąpiła ekspansja kultury greckiej. Grecy osiedlali się w istniejących od dawna ośrodkach, a także założyli ok. 300 nowych miast o strukturze charakterystycznej dla polis. Wszędzie tam, gdzie tworzyły się większe skupiska Greków - budowano teatry, stadiony i gimnazjony, pełniące funkcje rozpowszechniania greckiej kultury. Jej zetknięcie z tradycjami ludów wschodnich doprowadziło do wykształcenia się kultury hellenistycznej. 

Zadanie premium

Pozostała część rozwiązania tego zadania jest widoczna tylko dla użytkowników Premium

Jedynie niewielka część zadań rozwiązanych przez naszych nauczycieli jest dostępna za darmo. Wykup konto Premium, aby uzyskać dostęp do całej zawartości serwisu 🙂
Komentarze
Informacje o książce
podręcznik, ćwiczenie lub zbiór zadań
Zeszyt ćwiczeńHistoria I
Wydawnictwo:
GWO
Rok wydania:
2015
Autorzy:
Tomasz Małkowski
ISBN:
Inne książki z tej serii:
Autor rozwiązania
Paulina
122404

Nauczyciel

Od kilku lat wiążę swoje życie zawodowe z historią. Z entuzjazmem czytam publikacje poświęcone starożytności oraz średniowieczu. Pasjonuje mnie także sztuka oraz narciarstwo. W wolnym czasie planuję wycieczki.