Krzysztof Kolumb był Włochem, wielkim żeglarzem, mieszkającym w Portugalii. Marzył o morskiej wyprawie do Indii. Dzięki szerokiej wiedzy na temat żeglarstwa był przekonany o kulistości Ziemi. Doszedł do wniosku, że płynąc na zachód, dotrze do wybrzeży Indii. 3 sierpnia 1492 roku Krzysztof Kolumb na czele trzech hiszpańskich okrętów wyruszył z portu Palos na poszukiwanie nowego szlaku do Indii. Po ponad dwóch miesiącach podróży dotarł do wyspy w archipelagu Bahama, którą nazwał San Salwator - Wyspą Zbawiciela. Na swej drodze spotkał wielki, nieznany dotąd kontynent, była nim Ameryka, nazwana Nowym Światem. Podróżnik był przekonany, że odnalazł drogę morską do Indii i dlatego mieszkańców odkrytych ziem nazwał Indianami. W następnych latach jeszcze trzykrotnie wyprawiał się na zachód. Dotarł do wyspy Kuby, a następnie do wybrzeży Ameryki Południowej.
Paulina Lipiec
Nauczycielka historii
Tutaj pojawi się lista Twoich książek
Zaloguj się i zacznij tworzyć ją już teraz.

