Każdego dnia powinniśmy dbać o polską mowę poprzez estetykę wypowiedzi. Nie wolno używać wulgaryzmów, należy powstrzymać się od zdrobnień. Powinniśmy mówić pełnymi zdaniami. W rozmowie mailowej oraz poprzez komunikatory internetowe powinniśmy zawsze używać polskich znaków i liter, np. ą, ę, ć, ź, ś itp. Dbając o polski język dbamy o naszą kulturę oraz tożsamość narodową. W dzisiejszych czasach, dbałość o komunikację międzyludzką jest sprowadzana do minimum. Wiele osób ma problemy z podstawowymi zasadami ortografii oraz interpunkcji. Młodzież nie zna autorów podstawowych lektur szkolnych, które przecież tworzą naszą tożsamość oraz historię.
Dwa przykłady braku szacunku dla języka polskiego:
- Używanie wulgaryzmów.
Treść dostępna tylko dla użytkowników z aktywnym Premium
Treść dostępna tylko dla użytkowników z aktywnym Premium
Opracowania zadań z ponad 3000 podręczników – przygotowane przez nauczycieli
Ponad 100 kursów wideo do sprawdzianów, E8 i matury
Odrabiak Pro – interaktywna nauka z każdym szkolnym podręcznikiem
Gotowe notatki, tablice edukacyjne i sprawdziany
Paulina Lipiec
Nauczycielka historii
Tutaj pojawi się lista Twoich książek
Zaloguj się i zacznij tworzyć ją już teraz.

