Historia

Autorzy:Tomasz Małkowski

Wydawnictwo:GWO

Rok wydania:2014

Wyobraź sobie, że jest początek 1947 roku 4.64 gwiazdek na podstawie 11 opinii
  1. Szkoła podstawowa
  2. 6 Klasa
  3. Historia

Wyobraź sobie, że jest początek 1947 roku

1
 Zadanie

2
 Zadanie

- Dlaczego nie wracasz do ojczyzny? - pyta cię. - Już drugi rok istnieje tam legalny, uznany przez nasz rząd. Są w nim nie tylko komuniści. Porządku pilnują Milicja Obywatelska i Urząd Bezpieczeństwa. Czego ty się boisz? Napisz, co mu odpowiesz. 

W czasie II wojny światowej walczyłem jako żołnierz Polskich Sił Zbrojnych, komuniści mordują w Polsce takich jak ja. Uważają nas za wrogów. Powojenna Polska jest państwem całkowicie zależnym od ZSRR. Ludzie oddani Moskwie dążą do przebudowy mojego kraju na wzór sowiecki. Polscy żołnierze AK są mordowani przez funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa. Tysiące działaczy niepodległościowych trafia do więzień, gdzie są poddawani niezwykle brutalnym śledztwom, których nieodłącznym elementem są tortury fizyczne i psychiczne. Wielu z nich zostaje zamęczonych, skazanych na śmierć lub kary długoletniego więzienia. To nie Polska o którą walczyliśmy i o jakiej marzyliśmy. 

user profile image
lol335511 2017-02-08
Ehh wy tak się tu rozpisujecie że mi miejsca nie starcza ;/
user profile image
Odrabiamy.pl 2017-02-09
@lol335511 Cześć, zawsze możesz zrobić krótsza własną notatkę, wzorując się na naszej odpowiedzi. Wtedy jest pewność że nikt nie będzie miał tak samo jak ty. Pozdrawiamy!