🎓 Staś za dwa opakowania karmy dla psów... - Zadanie 3: Oto Ja 3. Liczę - zeszyt zadań matematycznych - strona 33
Przedmiot:
Wybierz przedmiot
Wybrana książka:
Oto Ja 3. Liczę - zeszyt zadań matematycznych (Zeszyt ćwiczeń, MAC)
Klasa:
3 szkoły podstawowej
Strona 33

Staś za dwa opakowania karmy dla psów...

3
 Zadanie

4
 Zadanie

Najpierw obliczamy, ile kosztują psie przysmaki:

18 zł : 3 = 6 zł

Teraz obliczamy, ile kosztowały dwa opakowania karmy dla psów:

24 zł - 6 zł = 18 zł

Jedno opakowanie karmy kosztowało więc:

18 zł : 2 = 9 zł

Zapisujemy obliczenia dla każdego dziecka:

Ola  

Staś  

Odpowiedź: Karma dla psów kosztowała 9 zł, a opakowanie psich przysmaków kosztowało 6 zł. 

Komentarze
Informacje o książce
Wydawnictwo:
MAC
Rok wydania:
2019
Autorzy:
Justyna Kozłowska, Katarzyna Michalska
ISBN:
9788381086141
Inne książki z tej serii:
Autor rozwiązania
Ola
145802

Nauczyciel

Z wykształcenia fizyk. W wolnym czasie lubię podróżować i udzielam się w schronisku dla zwierząt