🎓 Dobierz liczby tak, aby... - Zadanie 7: Nowi Tropiciele. Karty matematyczne. Cz. 5 - strona 35
Wybierz przedmiot
Nowi Tropiciele. Karty matematyczne. Cz. 5 (Zeszyt ćwiczeń, WSiP)

Musimy najpierw odjąć 20 od sumy podanej w ramce:

800 - 20 = 780

Teraz dzielimy tą liczbę przez 2:

780 : 2 = 390

druga liczba wynosi więc:

390 + 20 = 410

Ostatecznie:

390 + 410 = 800


Wykonujemy takie same działania:

1000 - 20 = 980

980 : 2 = 490

490 + 20 = 510

490 + 510 = 1000


400 - 20 = 380

380 : 2 = 190

190 + 20 = 210

190 + 210 = 300


600 - 20 = 580

580 : 2 = 290

290 + 20 = 310

290 + 310 = 600

DYSKUSJA
klasa:
3 szkoły podstawowej
Informacje
Autorzy: Beata Szpakowska, Dorota Zdunek
Wydawnictwo: WSiP
Rok wydania:
ISBN: 9788302181610
Autor rozwiązania
user profile

Ola

30920

Nauczyciel

Z wykształcenia fizyk. W wolnym czasie lubię podróżować i udzielam się w schronisku dla zwierząt

Wiedza
Zobacz także
Ostatnie 7 dni na Odrabiamy w liczbach...
ROZWIĄZALIŚMY4337ZADAŃ
zadania
wiadomości
ODPOWIEDZIELIŚMY NA6091WIADOMOŚCI
NAPISALIŚCIE409KOMENTARZY
komentarze
... i5279razy podziękowaliście
Autorom