Znajdź odpowiedzi na swoje zadania domowe!

Pytanie

Szkoła ponadpodstawowaJęzyk angielski

Przeczytaj polecenia do trzech artykułów. Ułóż trzy różne artykuły z podanych poniżej części wstępu, rozwinięcia i zakończenia oraz dopasuj tytuł. Każde rozwinięcie zawiera 2 paragrafy. Temat 1: Brałeś udział w szkolnej dyskusji na temat technologii w naszym życiu i jej wpływie na ilość czasu, jaki mamy na najważniejsze rzeczy, w tym związki z innymi ludźmi. Napisz artykuł, w którym zawrzesz swoją opinię na ten temat.
Temat 2: W Twojej szkole wprowadzono zakaz używania telefonów komórkowych. Młodzież zorganizowała akcję protestacyjną. Napisz artykuł na stronę internetową szkoły, w którym zrelacjonujesz przebieg akcji oraz przedstawisz i uzasadnisz swoje stanowisko w tym konflikcie.
Temat 3: Niektóre nastolatki wolą podczas wakacji pracować niż odpoczywać. Zredaguj artykuł do szkolnej gazetki, w którym przedstawisz swoją opinię na temat wakacyjnej pracy i opiszesz doświadczenia osoby, która taką pracę podjęła.
TYTUŁ
§ Technological progress
§ WE WANT TO BE HEARD
§ It’s summertime – it’s work time!

WSTĘP
§ The decision of the school authorities to ban mobile phones might be right or wrong. (...) (Treść fragmentów, ułożona w poprawnej kolejności, została skopiowana do odpowiedzi.)

Odpowiedź nauczyciela

Awatar autora: Dominik

Dominik

Język angielskiAutor odpowiedzi

Awatar autora: Dominik
Dominik
Nauczyciel
Z wykształcenia anglista. Lubię dobrą kawę i książki Stephena Kinga.
Ucz się poprzez wideo

Zdobądź solidne przygotowanie i pewność siebie na egzaminie już teraz!

Poznaj nasze kursy

Powiązane wpisy