Znajdź odpowiedzi na swoje zadania domowe!

Pytanie

Szkoła podstawowaJęzyk angielski

Dla każdej z opisanych sytuacji (5.1.–5.4.) wybierz właściwą reakcję. Zakreśl jedną z liter: A, B albo C.    Arkusz egzaminacyjny: wersja X  5.1. Spotykasz dawno niewidzianą koleżankę. Co jej powiesz? A. It’s been a long time since I last saw you.
B. I’m sure we haven’t met before.
C. It was nice to see you last weekend. 5.2. Chcesz obejrzeć torbę w sklepie. Co powiesz do sprzedawcy? A. Will you carry that bag for me?
B. Would you like to have that bag?
C. Could I have a look at that bag? 5.3. Pytasz kolegę, o której godzinie macie się spotkać. Co powiesz? A. What time are we meeting?
B. How much time do we have for our meeting?
C. How many meetings were there? 5.4. Kolega proponuje Ci wyjazd na narty. Jego pomysł Ci się podoba. Co mu powiesz? A. Do you like my idea?
B. I’m feeling well, thanks.
C. Sounds like fun!    Arkusz egzaminacyjny: wersja Y  5.1. Spotykasz dawno niewidzianą koleżankę. Co jej powiesz? A. It was nice to see you last weekend.
B. I’m sure we haven’t met before.
C. It’s been a long time since I last saw you. 5.2. Chcesz obejrzeć torbę w sklepie. Co powiesz do sprzedawcy? A. Will you carry that bag for me?
B. Could I have a look at that bag?
C. Would you like to have that bag? 5.3. Pytasz kolegę, o której godzinie macie się spotkać. Co powiesz? A. How many meetings were there?
B. How much time do we have for our meeting?
C. What time are we meeting? 5.4. Kolega proponuje Ci wyjazd na narty. Jego pomysł Ci się podoba. Co mu powiesz? A. Sounds like fun!
B. I’m feeling well, thanks.
C. Do you like my idea?

Odpowiedź nauczyciela

Awatar autora: Aleksandra

Aleksandra

Język angielskiAutor odpowiedzi

Awatar autora: Aleksandra
Aleksandra
Nauczyciel
Z wykształcenia jestem anglistką, zajmuję się również tłumaczeniem książek. W wolnym czasie uczę się innych języków obcych, czytam książki lub gram w gry RPG.
Ucz się poprzez wideo

Zdobądź solidne przygotowanie i pewność siebie na egzaminie już teraz!

Poznaj nasze kursy

Powiązane wpisy