Pytanie
Podaj odpowiednie nazwy francuskich kościołów: (TO JEST JEDNO PYTANIE Z PODPUNKTAMI, A NIE WIELE ZADAŃ W JEDNYM)
1) Katedra gotycka, w której koronowano królów Francji.
2) Kościół obronny, który jest jednym z największych ceglanych budynków na świecie. Znajdują się tu najlepiej na terenie Francji zachowane renesansowe freski naścienne.
3) Potocznie nazywa się ją „kościołem górnym”.
4) Z tego gotyckiego kościoła do czasów współczesnych zachowała się tylko wieża z dzwonnicą. Można ją zwiedzić w trakcie wycieczki do stolicy Francji.
5) Budowa tego mieszczącego się w Paryżu kościoła trwała 85 lat i w tym czasie wielokrotnie zmieniano jego plan.
6) W 1996 r. na terenie tego kościoła miała miejsce gwałtowna manifestacji trzystu imigrantów z Afryki Północnej, którzy domagali się przyznania im prawa stałego pobytu we Francji.
7) Kościół, w którym znajduje się sarkofag z prochami Napoleona Bonaparte.
8) Kościół, który ma najwyższą dzwonnicę w Paryżu.
9) Kościół, który sąsiaduje z paryskim Panteonem. Znajdują się w nim grobowce Blaise'a Pascala oraz Jeana-Baptiste'a Racine'a.
10) Potocznie nazywa się ją „bazyliką podziemną”.
Odpowiedź nauczyciela
Zaloguj się, by odkryć odpowiedź!
Aby uzyskać dostęp do treści, musisz być zalogowany.

