Znajdź odpowiedzi na swoje zadania domowe!

Pytanie

Szkoła ponadpodstawowaBiologia

Zaplanowano doświadczenie, którego celem było zbadanie, które z organizmów są zdolne do rozkładu związków wchodzących w skład plastiku. Do doświadczenia wybrano bakterie Ideonella sakaiensis, larwy mola woskowego (Galleria Mellonella) oraz larwy mącznika młynarka (Tenebrio molitor)
Spośród poniżej podanych zdań, wybierz i zaznacz wszystkie te, które mogą być prawidłowo sformułowanymi hipotezami badawczymi do tego doświadczenia.

a) W jaki sposób bakterie Ideonella sakaiensis oraz larwy mączników młynarków i moli woskowych dokonują rozkładu związków wchodzących w skład plastiku?
b) Wpływ enzymów wydzielanych przez różne organizmy użyte do doświadczenia na tempo rozkładu plastiku.
c) Bakterie Ideonella sakaiensis efektywniej niż inne organizmy użyte do badania rozkładają związki wchodzące w skład plastiku.
d) Larwy mola woskowego i mącznika młynarka, a w przeciwieństwie do bakterii Ideonella sakaiensis, nie mają zdolności do rozkładu związków wchodzących w skład plastiku.
e) Dlaczego różne organizmy użyte do badania w różnym tempie rozkładają związki wchodzące w skład plastiku?

Odpowiedź nauczyciela

Awatar autora: Paulina

Paulina

BiologiaAutor odpowiedzi

Awatar autora: Paulina
Paulina
Nauczyciel
Absolwentka biologii o specjalności biologia molekularna. Szczególnie interesuję się zagadnieniami dotyczącymi immunologii. Uwielbiam dalekie podróże oraz dobre kino.
Ucz się poprzez wideo

Zdobądź solidne przygotowanie i pewność siebie na egzaminie już teraz!

Poznaj nasze kursy

Powiązane wpisy