Egzamin ósmoklasisty – Język włoski, Arkusz egzaminacyjny CKE 2022

utworzone przez | maj 27, 2022 | Egzamin ósmoklasisty, Egzaminy

W roku szkolnym 2021/2022 egzamin ósmoklasisty odbył się w uproszczonej formule. CKE przeprowadziło go na podstawie wymagań egzaminacyjnych, które zostały ograniczone w porównaniu z poprzednimi latami.

Co sprawdzał tegoroczny arkusz? Poprosiliśmy nauczyciela języka włoskiego o komentarz:

Tegoroczny egzamin ósmoklasisty z języka włoskiego składał się zarówno z zadań zamkniętych, jak i otwartych. Pierwsze cztery zadania miały na celu sprawdzenie umiejętności rozumienia ze słuchu. Pozostałe zadania z arkusza to zadania wielokrotnego wyboru, zadania wymagające wstawiania odpowiedniego słowa w lukę, samodzielnego formułowania odpowiedzi bądź skonstruowania pytania oraz udzielenia prawidłowej odpowiedzi na podstawie tekstów. Ostatnie zadanie polegało na napisaniu e-maila w języku włoskim, w którym należało krótko przedstawić kurs gry na gitarze oraz plany na przyszłość związane z tym instrumentem. Zadanie miało na celu sprawdzenie bogactwa językowego oraz znajomości ortografii i konstrukcji gramatycznych.

Magdalena

Nauczycielka języka włoskiego

Rozwiązania dostępne już w serwisie Odrabiamy.pl!

Nasi nauczyciele przygotowali prawidłowe rozwiązania egzaminu ósmoklasisty z języka włoskiego zorganizowanego przez CKE!

Poszczególne zadania wraz ze szczegółowym omówieniem znajdziecie na stronie Odrabiamy.pl w zakładce “Pytania i Odpowiedzi”.

Odrabiamy.pl

Odrabiamy.pl

Ostatnie artykuły

Skala mapy – wprowadzenie

Skala mapy – wprowadzenie

Umiejętność liczenia przydaje się w szkole nie tylko na matematyce, ale także na innych przedmiotach - geografia nie jest tutaj wyjątkiem. Z racji tego, że treści te często przysparzają wielu trudności, kolejny cykl artykułów poświęcę omówieniu najważniejszych...

God save Queen Elizabeth

God save Queen Elizabeth

Tymi słowami 2 czerwca 1953 r. zebrany w Opactwie Westminsterskim tłum odpowiedział na koronowanie nowej królowej. 8 września 2022 r. świat obiegła informacja, że w wieku 96 lat po 70 latach rządów zmarła królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II.  W artykule przybliżymy...