Egzamin ósmoklasisty – Język rosyjski, Arkusz egzaminacyjny CKE 2022 

utworzone przez | maj 30, 2022 | Egzamin ósmoklasisty, Egzaminy

W roku szkolnym 2021/2022 egzamin ósmoklasisty odbył się w uproszczonej formule. CKE przeprowadziło go na podstawie wymagań egzaminacyjnych, które zostały ograniczone w porównaniu z poprzednimi latami.

Co sprawdzał tegoroczny arkusz? Poprosiliśmy nauczyciela języka rosyjskiego o komentarz:

W 2022 roku egzamin ósmoklasisty składał się z kilku części. Pierwszą z nich stanowiły 4 zadania sprawdzające umiejętności ucznia w zakresie rozumienia ze słuchu. Na podstawie załączonych nagrań należało wskazać poprawną odpowiedź, określić główną myśl w tekście, uzupełnić lukę w zdaniu i dobrać reakcję odpowiednią do usłyszanego komunikatu. W zadaniu 5 trzeba było wytypować wypowiedź pasującą do kontekstu opisanej sytuacji. Zadanie 6 to uzupełnianie pytań w dialogach na podstawie informacji zawartych w odpowiedzi rozmówcy. Kolejne zadania sprawdzały umiejętność rozumienia tekstów pisanych. Na podstawie przedstawionych fragmentów dotyczących między innymi akcji ratowania drzewa przez amerykańską działaczkę na rzecz ekologii czy też grania w gry VR, uczeń dokonywał wyboru odpowiedzi zgodnej z przeczytanym tekstem lub uzupełniał puste miejsca w podanych wypowiedziach. Ostatnia część testu dotyczyła znajomości gramatyki, ortografii oraz konstrukcji używanych w języku rosyjskim. W dwóch zadaniach polegających na uzupełnieniu tekstu wymagana była pełna poprawność wpisywanych fragmentów.

Andrzej

Nauczyciel języka rosyjskiego

Rozwiązania dostępne już w serwisie Odrabiamy.pl!

Nasi nauczyciele przygotowali prawidłowe rozwiązania egzaminu ósmoklasisty z języka rosyjskiego zorganizowanego przez CKE!

Poszczególne zadania wraz ze szczegółowym omówieniem znajdziecie na stronie Odrabiamy.pl w zakładce “Pytania i Odpowiedzi”.

Odrabiamy.pl

Odrabiamy.pl

Ostatnie artykuły

Skala mapy – wprowadzenie

Skala mapy – wprowadzenie

Umiejętność liczenia przydaje się w szkole nie tylko na matematyce, ale także na innych przedmiotach - geografia nie jest tutaj wyjątkiem. Z racji tego, że treści te często przysparzają wielu trudności, kolejny cykl artykułów poświęcę omówieniu najważniejszych...

God save Queen Elizabeth

God save Queen Elizabeth

Tymi słowami 2 czerwca 1953 r. zebrany w Opactwie Westminsterskim tłum odpowiedział na koronowanie nowej królowej. 8 września 2022 r. świat obiegła informacja, że w wieku 96 lat po 70 latach rządów zmarła królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II.  W artykule przybliżymy...